در سال ۲۰۱۶ تویوتا بیشتر از هر خودروساز دیگری در گوگل جستجو شد...

در سال ۲۰۱۶ تویوتا بیشتر از هر خودروساز دیگری در گوگل جستجو شد

تویوتا ممکن است اخیرا عنوان پرفروش ترین خودروساز جهان را به فولکس واگن واگذار کرده باشد اما در سال گذشته میلادی بیشتر از هر خودروساز دیگری موضوع جستجو در گوگل بوده است.

یک مطالعه از سوی یک گروه عرضه کننده قطعه در انگلیس نشان می‌دهد که نام تویوتا بیشتر از هر خودروساز دیگری در جهان در گوگل سرچ می‌شود به طوریکه بیشترین جستجو را در 74 کشور جهان داشته است.
رتبه دوم این فهرست به ب ام و تعلق دارد که در 511 کشور جهان بیشترین سرچ را داشته و این در حالیست که هیوندای نیز با بیشترین تعداد جستجو در 17 کشور در جایگاه سوم است.

گروه مستقر در انگلیس افزود: 73 درصد تمام سرچ های خودرویی در سراسر جهان مربوط به این سه برند بوده است. در این مطالعه همچنین خاطرنشان شده که کاربران ماشین باز گوگل در این خصوص افراد ملی گرایی نیستند به این معنی که الزاما درباره خودروسازان کشور خود سرچ نمی‌کنند. تنها در چهار کشور برند خودروساز ملی شان در صدر بوده که شامل ب ام و در آلمان، رنو در فرانسه، فیات در ایتالیا و ولوو در سوئد می‌شود.

نکته جالب توجه اینجاست که هیچ یک از سه خودروساز بزرگ آمریکا در این کشور در صدر جستجوها نبوده اند و در عوض این عنوان به تویوتا رسیده است و در شرایطی که تویوتا بیشتر میزان جستجو را در جهان داشته، در خود ژاپن اول نشده و ب ام و بیشترین بار سرچ شده است.

همچنین نکته جالب توجه دیگر اینست که گوگل در تمام کشورها الزاما محبوب ترین موتور جستجو نیست و در کشورهایی همچون چین و روسیه و کره جنوبی از دیگر موتورهای جستجو بیشتر استفاده می‌شود و در صورتیکه دیگر موتورهای جستجو ملاک عمل قرار گیرد این آمار ممکن است تغییر کند.

 

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

نظرات کاربران

ارسال نظر

کاربر گرامی:
برای ارسال نظر می بایست در سایت عضو باشید. ورود / عضویت